אנשי הספורט המעצבנים של השבוע

והשבוע הסופראנוס ברמת השרון, הערוץ הראשון "מקצץ", בלגן בבית"ר, הנבחרת ועוד…

1. רמה"ש נראית כמו פרק של הסופראנוס. ראש העירייה, רוכברגר, כינס מסיבת עיתונאים, בה חשף חדשות פליליים, הקשורים לכאורה, ליו"ר הקבוצה לשעבר, מאיר יצחקי. לפי רוכברגר, יצחקי השתמש באיומים כדי לפגוע במועדון לאחר עזיבתו. בנוסף, פוטר מאמן הקבוצה, ניסן יחזקאל, לאחר שנחשד בחתימה על חוזה כפול: חוזה אחד עם יצחקי ונוסף עם הנהלת הקבוצה הנוכחית. הדברים עדיין לא ברורים לחלוטין, אבל דבר אחד כן ברור: יחזקאל הוא שעיר לעזאזל של הפרשה ושל היחסים העכורים בין ראש העירייה לבין יו"ר הקבוצה לשעבר. הפרשה הזו, שמציגה את ההתנהלות היומיומית בכדורגל שלנו, שכולל חוזים בעל פה ו"חוזים של אולי אם יהיה כסף", מראה שוב  שאנחנו קרובים יותר לימי המפיות של דדש מאשר לניהול מקצועני.

2. הערוץ הראשון "מקצץ בשידור הציבורי". מוקדמות אליפות אירופה. אסטוניה מארחת את ישראל. שידור הטלוויזיה בערוץ הראשון מופיע בלוח השידורים בשעה 20:30. מהדורת החדשות של הערוץ הראשון מוקדמת ומשודרת עד לשעה זו ואז כאשר השידור עובר לאסטוניה מסתבר שהמשחק החל, הגיעו כבר לרבע השני ואף שודר עד עתה בערוץ 33. למה? למה אף אחד לא מודיע? אם המשחק הזה חשוב והוא חשוב, אם הערוץ הראשון מקדם אותו בין השידורים השונים, מדוע לא משדרים את המשחק מתחילתו? תשובות יזכו את הפותרים בחיבוק חם מגרטל בבריכה האולימפית בלונדון 2012.

3. בבית"ר הבלגן חוגג. לא מספיק שעדיין לא הוחתמו כל השחקנים שהתאמנו בקיץ האחרון בקבוצה בשל בעיות תקציב, שיא חדש ביחסי אוהדי בית"ר ירושלים- הנהלת בית"ר נרשמו, כאשר צ'קים שהועברו מידי עמותת האוהדים נפרעו, לכאורה ללא רשות. ככל הנראה, אנשי העסקים שהיו אמורים לחתום על ההסכם עדיין לא זכו לקבל את הניירות, עדיין לא מונה דירקטוריון ולמרות זאת הצ'קים, שהועברו במטרה לפדיון עתידי כבר נפרעו. התגובה הרשמית של המועדון הייתה, שמדובר בעניין טכני בלבד וניסיון של עמותת האוהדים להפעיל לחצים לא ראויים באמצעות התקשורת. לא ברור לי מה האחראי למחדל, אבל בשורה התחתונה: זה נראה לא טוב ואוהדי בית"ר צריכים לשמוח על נקודה אחת מתוך שש אפשריות בשני משחקי הליגה הראשונים. כמו שזה נראה, נס שבכלל עומדת קבוצה על המגרש.

4. השבוע פורסם, שהשייט מיכאל קלגנוב, זוכה מדליית ארד בסידני 2000, נאלץ לכתת רגליו ללשכת התעסוקה כדי "לחתום אבטלה". ידיעה זו נוספה לידיעה קודמת לפיה הקופץ למוט לשעבר, אלכס אברבוך, מי שזכה במדליות באליפויות אירופה ואליפויות עולם ייאלץ אף הוא לחפש לעצמו תעסוקה לאחר שפוטר מתפקידו. מביך לראות כיצד הוועד האולימפי הישראלי בוחר להתייחס לספורטאי העבר, כיצד שרת הספורט מתעלמת ממצוקותיהם של האתלטים ובמקום זאת מעדיפים להשקיע כספים בהעסקת פונקציונרים נוספים ובניית מוזיאון אולימפי ב-15 מיליון ש"ח. מה שווה "החווייה האולימפית" שאמורה ליצור "מורשת אולימפית", אם המורשת האולימפית האמתית, האנשים שמאחורי הסמלים, לא יכולים לגמור את החודש?

5. נבחרת ישראל שחקה רע מאוד נגד האזרים בשבת. כמה נקודות חשובות עלו במהלך המשחק. ראשית, האזרים ראויים לביקורת על שריקות הבוז המביכות שלהן במהלך המנונה של ישראל. אבל עד כאן לגבי המארחים. מה לגבי ישראל? ובכן, שלוש נקודות להתייחסות. ראשית, ההחלטות המקצועיות ההזויות של אלי גוטמן, מאמן הנבחרת. הסגל הפותח למשחק כלל את איתי שכטר, שחקנה של סוואנזי באנגליה, שעד כה לא שיחק ולו משחק רשמי אחד בקבוצה וכן את גיל ורמוט, שרק לאחרונה שב להפועל תל-אביב, לאחר שהתייבש עונה שלמה על ספסלה של קייזרסלאוטרן הגרמנית ואף הושאל לתקופה קצרה לדה-חראפשראפ ההולנדית וסייע לה לרדת ליגה. על הספסל ישב יוסי בניון, קפטן הקבוצה, שהושאל לווסטהאם מצ'לסי וגם הוא לא שיחק עדיין במשחק רשמי העונה. מה ההבדל בין שכטר וורמוט לבניון? מה מביא לכך שלקפטן הנבחרת לא נמצא מקום בהרכב, ואילו לשכטר יש מקום של קבע בהרכב הקבוצה? האם מדובר באיכות השחקנים או שמא ביכולת ירודה של בניון? אולי שכטר וורמוט תרמו לנבחרת הרבה יותר במשחקים מכריעים? ובכן, השוני המרכזי הוא שהשניים שיחקו בהפועל תל-אביב, כאשר מאמן הנבחרת, אלי גוטמן, אימן אותה. זהו.

שנית, בוא נעזוב את ההחלטות המקצועיות ההזויות של גוטמן. הוא המאמן ועליו האחריותץ אבל אותי מעניינת ההחלטה להטיס את הנבחרת בחזרה לארץ רק במוצאי השבת כדי לא לחלל שבת. הנבחרת אמנם נוסעת אל המשחק באצטדיון באוטובוס בשבת, משחקת בשבת והמשחק משודר בשבת, אבל לטוס בשבת? זה לא. להגיע מוקדם כדי להתאמן לקראת משחק הנבחרת ביום שלישי בשבוע הבא מול רוסיה? לא. את מי זה מעניין?! העיקר שלא נטוס בשבת. מעניין אם שכטר או שחקן אחר יבקיע וישים כיפה על הראש? אה.. רגע… שבת… שכחתי.

לבסוף, נקודה מעניינת עבור הצופה מן הצד. במהלך השידור המוקדם למשחק בערוץ הספורט התברר לי, שעבור הטיול לבאקו כל אחד משחקני הנבחרת זוכה לאש"ל של 1000 יורו. אני חושש מתביעת לשון הרע אז לא אוסיף על כך…

6. "אני עצוב, זה נושא מקצועי ובמועדון יודעים מכך", אמר כריסטיאנו רונאלדו בסיום המשחק בין ריאל מדריד לגראנדה, משחק שהסתיים בתוצאה 3-0 עם שני שערים של רונאלדו. גילוי נאות, אני אוהד ברסה, אך עדיין יכול להעריך ששחקנים כמו ראול בזמנו, והקפטן, קסיאס, היום, לא היו יוצאים בהצהרות כאלו לתקשורת…הבכיינות של האיש כמו של מאמנו במקרים אחרים ממש יכולה להוציא אותי מדעתי. מדוע, אתם שואלים, רונאלדו עצוב? סיבה אפשרית אחת שהועלתה היא שלא זכה בתואר שחקן השנה של אופ"א. רונאלדו הכחיש ובמקרה הזה אין סיבה לא להאמין לו. סיבה אפשרית שנייה היא סכסוך בין רונאלדו לשחקנים אחרים. יש מי שחושב, כי קסיאס ומרסלו הסתכסכו עמו, מאחר שמרסלו הברזילאי הצהיר, כי מגיע לאיקר קסיאס לזכות בתואר "נעל הזהב". אז מה היא, אם כן, הסיבה לעצבותו של רונאלדו? כסף. כן, כן. רונאלדו, שמרוויח כ-68,000 דולר ביום! שהם כ-272,000 אלף ש"ח, סכום,  שישראלי ממוצע ירוויח ביותר משנתיים והונו מוערך בכ-160 מיליון דולר, עצוב כי לא הוצעה לא עדיין הארכת חוזה (החוזה הנוכחי מסתיים ב-2015) וחוקי המס החדשים בספרד עלולים לפגוע בו. אבל למה להיות פרובינציאליים? בספרד, בה אחוזי האבטלה קרובים ל-25%, המשכורת הממוצעת לחודש היא כ-2,500 יורו. לא חשוב אם הנתונים לא מדויקים, משוערים ובל נשכח, לא כוללים את כל חוזי החסויות של האיש, האגו של השחקן הזה כל כך מנופח, שככל הנראה זהו ניסיון לשדרג את חוזהו. מה אפשר להגיד? במלה אחת: מגעיל. בשתי מלים: גועל נפש.

מודעות פרסומת

תגובה אחת בנושא “אנשי הספורט המעצבנים של השבוע

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.