סטורמבורן

אומרים על אנשים שיש להם חסך כלשהו, שהם משתמשים באמצעים שונים כדי למלא את החלל הזה שחסר בנפשם. אם להאמין לכך, דאיינריז, אחת הדמויות האהובות במשחקי הכס, בת לשושלת מפוארת, אך מופרעת למדי, שבויה אף היא במאמציה למלא את החסר באמצעות שורה אינסופית של תארים: פרי סער (Stormborn), דאיינריז לבית טאגאריין, הראשונה לשמה, הבלתי נצלית, מלכת האנדלים והאנשים הראשונים, מלכת מירין (Meereen), ח'אליסי של הים הירוק הגדול, מגנת הממלכה, יורשת העצר של שבע הממלכות, מנתצת השלשלאות, מסירת המגנומטרים (אה, רגע, סליחה, התבלבלתי) ואם הדרקונים.

באש ודם נפדה את ווסטרוז

בפרק השני של העונה השביעית, הקרוי על שמה של בת הסערה, נראה שיוצרי הסדרה השיבו לשאלתה של דאיינריז מסיום הפרק הקודם: "שנתחיל?" בתשובה חד משמעית, הבאה לידי ביטוי בפרץ התרחשויות.

ליל הסערה, בו נולדה אם הדרקונים, מרמז על הסערה המתקרבת ובאה, כאשר שלל של אינטרסים בסבך הנאמנויות, שיכול להקשות אפילו על פרשני פרשת הצוללות, צף על פני המים הסוערים. בצפון, ג'ון סנואו, החרד לקראת הגעתם הצפויה של ההלכים הלבנים, מוכן להעמיד בסכנה את חייו עבור האפשרות לברית עם דאיינריז כאילו היו לפחות מעיין ("הדוברת לשעבר של") ושגיא (ביטבוקס) וזאת על אף אזהרותיהם של כל אנשי הצפון ללא יוצא מן הכלל.

ב"מעלה מלך", סרסיי מכנסת את כל נאמניה ומשתמשת בטקטיקה הידועה כל כך של "אנחנו מול הם", שימוש ב"עובדות אלטרנטיביות" והפחדה: "היא שרפה את כולם בדרך וכשנמאס לה האכילה את הדרקונים שלה במתנגדיה" וגם "הם מביאים לפה חבורה של זרים דותראקים, שיאנסו את נשותיכם וילדותיכם". ובינתיים, ג'יימי (Jaime) לאניסטר, כמי שמשחק את "השוטר הטוב" מבין שני האחים, פונה לראנדיל טארלי (Tarly), הלוא הוא אביו של מיודענו סמואל, בהצעה שקשה לסרב לה- בוא תהיה שר הבטחון שלי ואתן לך את כל הדרום בתמורה.

בדרגונסטון, שולחן המלחמה עמוס באויבים לשעבר: אולנה טיירל (Tyrell), אלריה סאנד (Sand) מדורן, יארה (Yara) גרייג'וי וכמובן, יועציה של דאיינריז, טיריון (Tyrion) לאניסטר, יד המלכה ולורד ואריז (Varys) "העכביש". במאבק בין הגישה הישירה של "מלחמת מנע מקדימה", המכוונת לכיבוש מהיר של "מעלה מלך" באמצעות הכוחות הרבים שנאספו סביב דאיינריז, לבין הגישה הדיפלומטית, שאותה מוביל טיריון, הכוללת מצור על "מעלה מלך" על ידי כוחות ווסטרוזיים וכיבוש מעוזם הנצחי של בני משפחת לאניסטר, צוק קאסטרלי, באמצעות כוחות זרים, ידו של טיריון על העליונה, אך דבריה של אולנה מהדהדים כרמז מטרים ומטריד לבאות: "הכרתי הרבה אנשים חכמים. הארכתי ימים יותר מכולם. את יודעת איך? תתעלמי מהם".

וכאילו לא ראינו זאת כבר בעבר, התכנית משתבשת במהרה ובמארב, שלא נראה כמותו מאז פרל הארבור, הצי האימתני של יורון גרייג'וי מחסל באכזריות אופיינית לסדרה את ספינות האהבה של אלריה ויארה, שעסוקות בהתוודעות הדדית יותר מהכנה לקרב הממשמש ובא, תוך ששתיים משלוש בנותיה של אלריה, אובארה (Obara) וניימריה (Nymeria) "נחשיות החול", מחוסלות על ידי יורון.

נראה שדאיינריז עדיין צריכה להצדיק את שמה הארוך למדי ולהתסגל לכך שהחיים בווסטרוז מורכבים בהרבה מניתוץ שלשלאות של עבדים ולחישת "דראקריס" באוזניי דרקוניה.

ועוד כמה נקודות בקטנה:

ת'יאון גרייג'וי- פשוט עצוב.

טיריון לאניסטר- האם הכישלון בתוכנית הכיבוש תיצור משבר ביחסים המוזרים מלכתחילה עם דאיינריז?

האם הניסוי הקליני של סמואל בג'ורה (Jorah) מורמונט יצלח?

האם יש סכנה לחייהם של חיות המחמד החביבות? פתרונים לקייברון (Qyburn) ב"בור הדרקונים" (Dragonpit).

האם בחירתה של אריה היא ויתור סופי על נקמה ובחירה במשפחה או שתוכל אי פעם לשוב לדרך שלא נבחרה?

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.